Chip-Gemeinsamer Modus-Drossel (CM-Serie CMH05MT201)
CMH05MT201
Chip-Gemeinsamer Modus-Drossel (CM-Serie CMH05MT201) Files Download
CM Series0805 ±20% 200μH 0.35 Ω 330mA 125V 10MΩ min.
0805±20%200100MHz0.353305012510
Testing Time: 60 seconds
Charge Current: 0.5mA
Rated Voltage (VDC)Test Voltage: Rated Voltage
Testing Time: 1 to 5 seconds
Charge Current: 1mA
Insulation Resistance (I.R)Charge Current: 1minute
10M ohm min.
Cover: 1206≧2 Lbs
The component should be soldered (232°C± 5°C for 10 sec.) to tinned copper substrate
Climatic Test
Low Temperature StorageImpedance change: Within± 20%
Without distinct damage in appearance
1. Temp: -40 ±2°C
Total: 5 Cycles
High Temperature Storage1. Temp: 85 ± 2°C
2. Time: 1000 ± 48 Hours
Humidity1. Temp: 40 ± 2°C
2. R.H. : 90 ~ 95%
3. Time: 48 ±2 Hours
High Temperature Load LifeThere should be no evidence of short or open circuit1. Temp: 85 ± 2°C
3. Load: Allowed DC Current
Low Temperature Load Life1. Temp: -40 ± 2°C
3. Load: Allowed DC Current
☑ Storage Temperature: 15~28°C; Humidity < 80%RH