Inductor de modo común de chip (serie CM CMH06MT161)
CMH06MT161
Inductor de modo común de chip (serie CM CMH06MT161) Files Download
CM Series1206 ±20% 160μH 0.4 Ω 340mA 125V 10MΩ min.
1206±20%160100MHz0.43405012510
Testing Time: 60 seconds
Charge Current: 0.5mA
Rated Voltage (VDC) Test Voltage: Rated Voltage
Testing Time: 1 to 5 seconds
Charge Current: 1mA
Insulation Resistance (I.R) Charge Current: 1minute
10M ohm min.
Cover: 1206≧2 Lbs
The component should be soldered (232°C± 5°C for 10 sec.) to tinned copper substrate
Climatic Test
Low Temperature Storage Impedance change: Within± 20%
Without distinct damage in appearance
1. Temp: -40 ±2°C
Total: 5 Cycles
High Temperature Storage 1. Temp: 85 ± 2°C
2. Time: 1000 ± 48 Hours
Humidity 1. Temp: 40 ± 2°C
2. R.H. : 90 ~ 95%
3. Time: 48 ±2 Hours
High Temperature Load Life There should be no evidence of short or open circuit 1. Temp: 85 ± 2°C
3. Load: Allowed DC Current
Low Temperature Load Life 1. Temp: -40 ± 2°C
3. Load: Allowed DC Current
☑ Storage Temperature: 15~28°C; Humidity < 80%RH
Embalaje
Packaging Quantity & Reel Specifications
Packing Quantity & Reel Specifications
Type ΦA ΦB ΦC W T Quantity (EA)
CMH05 178±2.0 60±0.5 13±0.3 9±0.3 11.4±1.0 2000
CMH06 178±2.0 60±0.5 13±0.3 9±0.3 11.4±1.0 2000
Embossed Plastic Tape Specifications
Emboss Plastic Tape Specifications
Type A (mm) B (mm) W (mm) E (mm) F (mm) P0 (mm) P1 (mm) P2 (mm) ΦD0 (mm) T (mm)
Peel-off Force
Temperature: 5 ~ 35°C
Humidity: 45 ~ 85%
Atmospheric pressure: 860 ~ 1060hpa
Peel-off Force
Mejor venta
Inductor de modo común de chip (serie CM CMH06MT161)Fabricante - Viking
Con sede en Taiwán, Viking Tech Corporation es uno de los principales fabricantes de Inductor de modo común de chip (serie CM CMH06MT161) desde 1997.Y sus productos se utilizan en aplicaciones automotrices y de dispositivos electrónicos, con una tolerancia de fabricación de hasta 0.01% y un TCR de hasta 2 ppm en una amplia gama de tamaños de paquete.