두꺼운 필름 배열 칩 저항기 (CN 시리즈 CN-43JL6--130R)
CN-43JL6--130R
두꺼운 필름 어레이 칩 저항기 - CN 시리즈
CN,CAN Series0603 ±5% 200 1/10W Series130Ω 5K/Reel
| 크기 | 허용오차 | TCR (ppm /℃) | 전력 | 저항 (옴) | 패키지 |
|---|---|---|---|---|---|
| 0603 | ±5% | 200 | 1/10W | 130 | 5K/Reel |
|---|---|---|---|---|
| ±1% | ±5% | Jumper | ||
| Temperature Coefficient of Resistance (T.C.R.) |
As Spec. | JIS-C-5201-1 4.8 IEC-60115-1 4.8 -55°C~+125°C, 25°C is the reference temperature |
| Short Time Overload | ±(1.0%+0.05Ω) CNA42/43: ±(2.0%+0.05Ω) |
±(2.0%+0.05Ω) | <50mΩ | JIS-C-5201-1 4.13 IEC-60115-1 4.13 RCWV*2.5 or Max. Overload Voltage whichever is lower for 5 seconds |
| Endurance | ±(2.0%+0.10Ω) | ±(3.0%+0.10Ω) | <50mΩ CN-21/41& CNA42/43: <100mΩ |
JIS-C-5201-1 4.25 IEC-60115-1 4.25.1 70±2°C, RCWV for 1000 hrs with 1.5 hrs “ON” and 0.5 hr “OFF” |
| Damp Heat with Load | ±(2.0%+0.10Ω) | ±(3.0%+0.10Ω) | <50mΩ CNA42/43: <100mΩ |
| Dry Heat | ±(1.0%+0.05Ω) | ±(1.5%+0.10Ω) CN-21/41: ±(3.0%+0.10Ω) |
<50mΩ CN-21/41: <100mΩ |