다층 세라믹 칩 커패시터(MCF 시리즈MCF06MTX250225)
MCF06MTX250225
MCF Series1206 ±20% X5R 2200000pF 25VV
| 크기 | 허용오차 | 유전율 | 정전 용량 (pF) | 전압 (V) |
|---|---|---|---|---|
| 1206 | ±20% | X5R | 2200000 | 25V |
포장
Packaging Quantity (Unit: mm)
| Type | Packaging (7" Reel) | |
|---|---|---|
| Paper Tape | Plastic Tape | |
| 0201 | 15K | - |
| 0402 | 10K | - |
| 0805 | 4K | 2K or 3K |
| 1206 | 4K | T≤1.35mm 3K T>1.35mm 2K |
| 1210 | - | T≤1.80mm 2K T>1.80mm 1K |
| 1812 | - | T≤1.85mm 1K T>1.85mm 0.5K |
Tape and Reel (Unit: mm)
| Type | A | B | C | D | E | F | G |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0603 | 178 ± 2.0 (7") | 3.0 | 13.0 ± 0.5 | 21.0 ± 0.8 | 50 or more | 10.0 ± 1.5 | 12 max |
| 0805 | 178 ± 2.0 (7") | 3.0 | 13.0 ± 0.5 | 21.0 ± 0.8 | 50 or more | 10.0 ± 1.5 | 12 max |
| 1206 | 178 ± 2.0 (7") | 3.0 | 13.0 ± 0.5 | 21.0 ± 0.8 | 50 or more | 10.0 ± 1.5 | 12 max |
| 1210 | 178 ± 2.0 (7") | 3.0 | 13.0 ± 0.5 | 21.0 ± 0.8 | 50 or more | 10.0 ± 1.5 | 12 max |
| 1808 | 178 ± 2.0 (7") | 3.0 | 13.0 ± 0.5 | 21.0 ± 0.8 | 50 or more | 10.0 ± 1.5 | 12 max |
| 1812 | 178 ± 2.0 (7") | 3.0 | 13.0 ± 0.5 | 21.0 ± 0.8 | 50 or more | 10.0 ± 1.5 | 12 max |